Referencie

Robert Roth

herec


Bajko vždy vedel, ktorý gombík na mňa platí. Som surovina s dušou. Poskytol som mu dušu ako surovinu a on z nej urobí produkt. Vždy. Takže výsledok je vždy jeho robota. Nie moja. Ani agentúry

Peter Czikrai

režisér


Makač s nesmiernym citom pre detail. Umelec s miliónom technických fičúr. Baví ho čo robí a vždy má v zálohe plán B aj C, keby sa vyskytol problém. A ešte je aj fajn človek. 

Ján Uličiansky

spisovateľ a režisér


ZÁZRAČNÝ BAJKO

Mal som to šťastie, že charitatívny projekt firmy LIDL Dobšinského rozprávky na CD, boli nahrávané v štúdiu BAJKO. Teda aspoň tie, na ktorých som ja autorsky a réžijne participoval. Na tento projekt som sa po tri roky za sebou tešil nielen kvôli tomu, že do každej rozprávky napísala scénickú hudbu a pesničky Sisa Michalidesová, ale hlavne preto že, nahrávka textu a finálny mix boli realizované práve u BAJKA.

Niekto by si pomyslel, že urobiť audio nahrávku rozprávky pre detského poslucháča je hračka. Vôbec nie! Obor v nej musí mať hlas obra, sklený vrch, na ktorý sa princ škriabe po tri citróny musí byť aj vo zvuku neprekonateľne šmykľavý. Rovnako zázračná musí byť atmosféra, keď si Myšacia bundička oblečie slniečkové šaty, či Popoluške pomôžu preberať hrach tri holúbky. Bajka by som prirovnal práve k nim. Je skromný, pracovitý, trpezlivý a dokáže robiť zázraky. Práve tak, ako tie holúbky. Preto verím na rozprávkovú spoluprácu aj v obyčajnom živote.

Marcel Buntaj

bubeník


S Bajkom hudobne spolupracujem intenzívne už od roku 1999. S jeho profesionálnou prácou som bol vždy na 100% spokojný, či už sa jednalo o štúdiové nahrávanie kompletného CD od prvej noty, cez mixovanie, až po záverečný mastering alebo napr. o výrobu zvučiek alebo reklamy. Dôkazom je kvantum mojich nahrávok, pod ktoré je Bajko podpísaný. Vždy som obdivoval jeho aktuálny hudobný prehľad, technickú zručnosť a flexibilitu pri ponúkani nekonečného množstva alternatív, ktoré štúdio ako také ponúka. Presne tieto vlastnosti skúseného zvukového majstra ocení každý hudobný producent, každý interpret: vysoká kvalita, moderný zvuk, obrovská flexibilita.

Jonáš Karásek

režisér


Dobre a nápadito spravený zvuk môže reklamnému spotu veľmi pomôcť a Bajko túto pomoc vie v plnej miere poskytnúť. Za všetko hovorí málo známa skutočnosť, ktorú teraz prezradím, že pri udeľovaní ceny Filip, ktorá sa každoročne odovzdáva človeku s výrazným prínosom do slovenskej reklamy, sa o Bajkovi uvažuje takmer každý krát. Dúfam, že sa tak raz aj stane :-)

Peter “ŠARKAN” Novák

kreatívec, moderátor, spevák


Presne 20 rokov je pre mňa Bajko prvou voľbou. Nielen kvôli vynikajúcemu zvuku. Bajko je dokonalý zvukový remeselník s dušou kreatívca, ktorý vie presne kedy sa nechať viesť a kedy veci prevziať do vlastných rúk a nájst lepšie riešenie.

Martin Keder

Associate Creative Director

Wiktor Leo Burnett


Akonáhle sa dozviem, že robím projekt s Bajkom, príde na mňa úľava. Vážim si jeho nasadenie aj odporúčania a nápady, ktoré do svojej práce konštantne vkladá. Máme za sebou stovky spoločných projektov, mnohé z nich ocenené na najprestížnejších svetových a domácich festivaloch (Cannes Lions, EPICA, Eurobest, Zlatý klinec, EFFIE...) aj zopár mimo reklamy, ako trailery pre film Čiara. Okrem nesporných profesionálnych kvalít je pre mňa dôležitá ešte jedna vec, a to Bajkov prístup a povaha. Jednoducho sa s ním robí naozaj dobre, čo je aj dôvodom, že má tak dobré vzťahy so všetkými - agentúrami, hercami aj hudbníkmi.

Tomáš Řehořek

režisér


Bajko vždy rozpozná povahu a žánr projektu a dokáže ho kreativní prací se zvukem posunout k lepšímu. Není rutiner, ke všemu přistupuje osobitě, má zvukařský a hudební talent, vkusný humor a cit pro atmosféru. Navíc spolupráce s ním je vždycky radost! Na Slovensku bych se zvukem nešel jinam....

Roj & Dvorecký

Creative Directors


Kým si vy budete formovať predstavu o ideálnom zvuku, Bajko to už má nahodené a ešte lepšie. Kreativita. Prax. Osobný prístup.

Milan "JUNIOR" Zimnýkoval

moderátor


Uvedomil som si, že Bajkov level profesionality a proklientsky prístup ma rozhýčkal natoľko, že pri každej inej zvukovýrobe sa stal latkou na porovnanie. Nepamätám si, aby ju niekto posunul smerom nahor.

Anton Popovič

dirigent, hudobný skladateľ a producent


Spolupracovať s Bajkom je vždy veľkým potešením. Všetko funguje vynikajúco, priam ideálne. Pracuje s obdivuhodnou rýchlosťou namydleného blesku, ale vždy veľmi precízne, so zmyslom pre dokonalosť detailov, ktoré slúžia celkou. Je vždy ochotný hľadať tvorivé riešenia, kým veci nie sú tak ako majú byť k všeobecnej spokojnosti. Ústretovosť, ochota, profesionalita, priateľský prístup, pohodička. Kiež by takto vedeli pôsobiť aj ľudia v iných profesiách, to by nám tu bolo hej, naša domovina by vyzerala hneď inak. Nech sa Ti naďalej takto darí, milý Bajko!

Peter Kačenka

Executive Creative Director

Wiktor Leo Burnett


Bajko je jednoducho extra trieda. Keď robíme akýkoľvek projekt a na zvukovýrobu nemôžem poslať skúseného kreatívca viem, že ak bude robiť s Bajkom môžem si byť na 100% istý že to dopadne dobre. Je to profík s obrovskými skúsenosťami a vycibreným sluchom. Navyše mám často pocit, že mu na projekte záleží viac ako komukoľvek, kto s ním v tom momente sedí v štúdiu.

Pepe Ehremberger

režisér

Bajko je veľmi skúsený profík a neskutočne kreatívny človek. Vie mi vždy skvele pomôcť a poradiť pri režírovaní voiceoverov aj pri sound designe. Je rýchly, má super nápady a veľmi dobre sa s ním komunikuje. No a samozrejme finálny výsledok je vždy úplne top! S Bajkom je jednoducho radosť robiť.